Futbal

osk sneznicaVznik tohto klubu sa datuje ešte do roku 1953, kedy niesol názov Sokol Snežnica, neskôr TJ Snežnica a TJ ŠM Snežnica. Do vybudovania športového areálu pod Vretňom v r.1981 sa futbal hrával na ihriskách v Rudinke a Oškerde. Od roku 2000 nesie dodnes klub názov OŠK Snežnica. Aktuálne klub súťažne pôsobí v VII.lige. Cieľom nového výboru, ktorý nastúpil v roku 2011 je navrátiť snežnický futbal do vyšších oblastných súťaží. Pod hlavičkou OŠK pôsobí aj futsalový oddiel.

msk sneznicaV marci 2011 v Snežnici vznikol športový klub a to MŠK Snežnica(Mládežnícky športový klub Snežnica). V tomto klube pokračujú v predchádzajúcej práci viacerí bývalí funkcionári OŠK s tým, že podstatná časť činnosti mládežníckeho klubu je zameraná na futbal mládeže. Predsedom tohto klubu je Ing. Peter Smieško a predsedom futbalového oddielu je Mgr. Marián Ukrop. Mládežnícky futbal v Snežnici zaznamenal obrovský boom.
Celkovo v klube hrá futbal viac ako 40 detí a to nie len z našej obce, ale aj z okolia. Klubu sa podarilo za krátky čas vybudovať zdravú základňu. Hráči majú veľmi dobré materiálne zabezpečenie, čo sa postupne začína prejavovať aj na výsledkoch mužstiev, ktoré si mimochodom merajú sily s klubmi zvučného mena. Účasťou našich mužstiev na turnajoch v rôznych vekových kategóriach výborne reprezentujeme našu obec.