SEPARUJEME UŽ AJ KUCHYNSKÉ OLEJE! Ak chcete vedieť viac informácii o zbere kuchynských olejov čítajte ďalej.

 

Ako už sme avizovali v 1. čísle Noviniek spod Vretňa, obec plánovala rozšíriť separovaný zber o jedlé oleje a tuky. Dňa 10. júna podpísal starosta obce zmluvu so spoločnosťou Train Oil. Týmto dňom začína zber použitého oleja z domácnosti aj v našej obci. Použitý rastlinný olej môžete odovzdať na obecnom úrade, Daniele Pokrivkovej, ktorá si zapíše Vaše meno a priezvisko, spolu s údajom o počte odovzdaných litrov. Olej musí byť precedený  a preliatý do čistej, uzatvárateľnej plastovej fľaše. 

Nakoľko chceme občanov motivovať, aby sa zapájali do tohto zberu, výmenou za použitý olej môžu získať:

- za1 liter oleja dostanete 1 ks toaletný papier

- za 2 litre oleja dostanete 2 ks toaletného papiera alebo 1 ks servítok

- za 4 litre oleja dostanete 1 liter repkového oleja

- za 10 litrov oleja dostanete 5 litrov mydla, alebo jar alebo savo alebo 0,7 l vína

- za 50 litrov oleja dostanete 10 litrov fritovacieho 100% repkového oleja. 

 

Dúfam že sa Vám náš nový nápad ohľadom separovania páči.