IMG 20190915 171509358 HDROpäť ubehol rok a my sme sa stretli na Snežnických hodových slávnostiach, ktoré sú hlboko späté so slávením sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Každoročne sa koná omša pri kaplnke na Medzivretní pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža, kde sa stretli veriaci zo Snežnice, Oškerdy, Radole a Kysuckého Nového Mesta.

Námestím sa niesla nie len vôňa dobrého jedla, ale aj piesne v podaní kapely BRAVO a skupiny SME TU. Druhý deň sa niesol v slávení sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Námestie sa opätovne naplnilo nadšencami ľudovej hudby a vystúpili: Heligonkár Martin Čerňanský, Krasňanci, Heligonica, ženská spevácka skupina Dolinka z Novej Bystrice a nechýbali naše snežnické talenty Ondrejko Žucha, súrodenci Tomášovic a súrodenci Cesnekovci. Jedlo, pitie, zábava to všetko sa spájalo s týmto dňom a my dúfame, že inak tomu nebude ani na budúci rok.