14.09.2016 boli Snežnické hodové slávnosti započaté na Medzivretní, kde sa konala sv. omša na Sviatok Povyšenia sv. Kríža. O 19:00 hod. vystúpili v sále KD Marián Bango. Hodový program pokračoval na námestí, kde vystúpila skvelá kapela JANINČANKA, s ktorou sme sa bavili do samého rána. Upršaný večer spestrila ohňová show.

15.09.2016 sa konala slávnostná svätá omša, po ktorej pokračoval program Snežnických hodových slávností. Občania prišli podporiť skvelú myšlienku upiecť najväčší koláč so želatínou. Prítomnosť komisára, ktorý osobne koláč pomeral, doprevádzali spevom Kysucké žubrienky a Kusuckí junáci. Obci Snežnica sa tak podarilo upiecť najväčší koláč so želatínou a predbehla tak obec Beluj. Skvelému realizačný tím v zložení: Dušan Ševčík, Emília Ševčíková, Magde Javoriková a Karol Budinský sa tak podarilo upiecť koláč o veľkosti 11,40 m2 a podarilo sa im tak zápis do knihy Slovenských rekordov. Po ochutnaní víťazného koláča sa mohli deti a rodičia zapojiť do súťaže o najväčšieho papkáča. Námestie následne zaliali krásne tóny Kysuckej vrchárskej heligónky, talentovaní heligonkári Jarky Jelínkovej a nechýbali ani detské talenty zo Snežnice. No a čerešničkou na torte bola miestna folklórna skupina Varešky. 

Na námestí mohli občania ochutnať výborný poľovnícky guláš, grilované špecialitky a mohli sa osviežiť taktiež tekutým občerstvením. 

Počasie nám prialo a v zábave nám nič nestálo. Tešíme sa na ďalšie podujatia, ktoré pre Vás pripravíme. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.obec-sneznica.sk/aktualne/162-hody#sigProId1c4bb44d64