Aktuálne

V tejto sekcii sa dozviete všetky aktuality z diania v našej obci.

Elektronická adresa obce pre doručovanie žiadostí o voľbu poštou

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 Elektronická adresa obce pre doručovanie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Termín vyhlásenia volieb do NR SR = pdfVyhlásenie_volieb_do_NR_SR.pdf161.41 KB

 

Pripravovaný návrh územného plánu si môžete pozrieť tu: pdfsneznica_kom.pdf1.22 MB

001Starosta obce a poslanci OZ v Snežnici srdečne pozývajú všetkých dôchodcov na posedenie, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. novembra 2019 o 14:00 hod. v sále Kultúrneho domu v Snežnici.

Obec Snežnica informuje občanov, že môžu doručiť svoje písomné stanovisko k strategickému dokumentu "Územný plán obce  (ÚPN - O) Snežnica, návrh" na Okresný úrad KNM, odbor starostlivosti o ŽP, do 21 dni odo dňa zverejnenia informácie o správne o hodnotení strategického dokumentu podľa §11 ods. 1).

Viac informácií nájdete: pdfOkÚ_KNM_-_pripomienkovanie_UP_verejnosťou.pdf268.90 KB

DSC 3590Dňa 29.09.2019 sa aj s podporou Žilinského samosprávneho kraja uskutočnila oslava 95. výročia založenia DHZ v Snežnici. 

IMG 20190915 171509358 HDROpäť ubehol rok a my sme sa stretli na Snežnických hodových slávnostiach, ktoré sú hlboko späté so slávením sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Každoročne sa koná omša pri kaplnke na Medzivretní pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža, kde sa stretli veriaci zo Snežnice, Oškerdy, Radole a Kysuckého Nového Mesta.

MTBV sobotu 07.09.2019 sa v našej obci uskutočnil už po 6-krát pretek v horskej cyklistike - ISTROFINAL Snežnický maratón. Štart bol naplánovaný o 10:00 hod. pri ihrisku. Účastníci prechádzali po hlavnej ceste na Vyšný koniec a do cieľa prechádzali okolo večierky. Príjazd pretekárov do cieľa bol od 11:30 hod. 

Návštevníkov sprevádzalo počas dňa vystúpenie ženskej rockovej skupiny Wasted Trings, občerstvenie a tombola. Poďakovanie patrí usporiadateľom úžasného podujatia ako je toto ale aj všetkým fanúšikom, ktorí povzbudzovali cyklistov popri cestách, za plotmi ale aj v samotnom cieli. 

Foto z maratónu: https://www.zonerama.com/jmphotosk/Album/5592236?fbclid=IwAR2ylzzYJHH85zURNP-70Uukxvf13fuL3ZNMvaz1hWSt896_ilgEoeWaHtw

Spoločnosť MVM, s.r.o. oznamuje občanom, že v katastrálnom území Snežnica začína vykonávať výrub stromov v ochrannom pásme, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky energetickych zariadení vo vlastníctve alebo správe SSE - distribúcia. Drevná hmota zostane ponechaná na tvare miesta k ďalšiemu spracovaniu vlastníkovi, správcovi alebo nájomcovi pozemku.