Aktuálne

V tejto sekcii sa dozviete všetky aktuality z diania v našej obci.

Obecný úrad oznamuje, že obecná knižnica bude dňa 20.03.2019 zatvorená. 

Počet voličov zapísaných v zozname voličov = 805

Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní = 488

Počet voličov, ktorí odovzdali obálku = 488

Počet platných hlasov odovzdaných pre všetkých kandidátov = 480

Poradie kandidátov v našej obci

1. JUDr. Štefan Harabin = 126 hlasov

2. JUDr., PhD. Maroš Šefčovič = 111 hlasov

3. Mgr. Zuzana Čaputová = 102 hlasov

Poradie ostatných kandidátov v našej obci nájdete tu: pdfOkrsková_zápisnica_pre_voľbu_prezidenta.pdf112.22 KB

karnevalObec Snežnica aj tento rok pozvala všetky deťúrence na "Detský karneval", ktorý sa uskutočnil dňa 05.02.2018 o 15:00 hod. v sále Kultúrneho domu. Na úvod privítal všetkých prítomných pán starosta a následne vstúpili postupne do sály kultúrneho domu deti vo svojich nádherných maskách. Počas dňa si deti mohli zatancovať spolu s Miškou na rytmickú zumbu. Nechýbala skvelá hudba, tanec a sladkosti.

Detičky boli ste skvelé, uvidíme sa o rok :D

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka doručí politická strana, koalícia alebo petičný výbor zapisovateľke okrskovej volebnej komisie v lehote do 01.04.2019.
Na oznámenia doručené po uplynutí tejto lehoty sa neprihliada.
Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka možno doručiť v listinnej forme osobne alebo prostredníctvom pošty na adresu:

Obec Snežnica
023 32 Snežnica 17

alebo elektronicky na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

007Obec Snežnica v spolupráci s miesnými organizáciami aj v tomto roku pokračovali v tradícii fašiangovej zabíjačky. V sobotu 02. marca pri hasičskej zbrojnici posledný krát zakvíkalo prasiatko. Mnohí z Vás si zaspomínalo na staré časy, vône a chute. Pochutnať ste si mohli na zabíjačkovej kapustnici, pečenom mäsku, varenej klobáse a zohriali ste sa vareným vínkom a hriatym. Tešíme sa, že ste sa tohto podujatia zúčastnili a dúfame že ste si aj pochutnali. Vo večerných hodinách ste sa mohli prísť rozlúčiť s basou ESTEROU. Uvidíme sa o rok.

Rozhodnutie predsedu Národnej rady SR z 01.02.2019 o vyhlásení volieb do Európskeho parlamentu. Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať v sobotu 25. mája 2019. Viac info v prílohe: pdfRozhodnutie_predsedu_Národnej_rady_SR.pdf165.27 KB

Informácia pre voliča - Dátum a čas konania volieb, Právo voliť, Právo byť volený, Zápis občana iného členského štátu Európskej únie do zoznamu voličov v Slovenskej republike, Hlasovací preukaz, Spôsob hlasovania sú uvedené v prílohe:                       

pdfInformácie_pre_voliča_voľby_do_Európskeho_parlamentu_SR.pdf1.24 MB

Obec Snežnica zastúpená starostom obce MVDr. Milanom Hlavatým oznamuje, že pre voľby Európskeho parlamentu na území Slovenskej republiky v roku 2019 je v obci Snežnica utvorený volebný okrsok č. 1 a určená volebná miestnosť - miestnosť na prízemí na Obecnom úrade Snežnica.

Usmernenie k umiestneniu volebných plagátov, nájdete tu:

pdfUsmernenie_k_umiestňovaniu_volebných_plagátov_voľby_do_EP_2019.pdf1.57 MB

Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov v obci Snežnica je 20,04 %.

pdfOznámenie_úrovni_vytriedenia_KO.pdf173.14 KB

Obec Snežnica upozorňuje všetkých záujemcov o stavebné pozemky, aby sa prednostne informovali na obecnom úrade o možnosti výstavby na predávanom pozemku. 

Zoznam kandidátov na prezidenta SR si môžete pozrieť tu:                                                      pdfkandidáti_na_prezidenta_SR.pdf69.25 KB