Aktuálne

V tejto sekcii sa dozviete všetky aktuality z diania v našej obci.

Obecný úrad Snežnica oznamuje občanom, že z dôvodu plánovaného prerušenia distribúcie elektriny v našej obci, budú v stredu 16.10.2019 OcÚ a pošta zatvorené.

Stredoslovenská distribučná a.s. oznamuje prerušenie distribúcie elektriny v dvoch termínoch:

14.10.2019 od 7:30 do 16:00 hod.

16.10.2019 od 7:30 do 16:00 hod.

Zoznam domácnosti, ktorých sa daný oznam týka je uvedený nižšie

pdfOznámenie_o_prerušení_distribúcie_elektriny_1.pdf716.89 KB

pdfOznámenie_o_prerušení_distribúcie_elektriny_2.pdf730.10 KB

IMG 20190915 171509358 HDROpäť ubehol rok a my sme sa stretli na Snežnických hodových slávnostiach, ktoré sú hlboko späté so slávením sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Každoročne sa koná omša pri kaplnke na Medzivretní pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža, kde sa stretli veriaci zo Snežnice, Oškerdy, Radole a Kysuckého Nového Mesta.

MTBV sobotu 07.09.2019 sa v našej obci uskutočnil už po 6-krát pretek v horskej cyklistike - ISTROFINAL Snežnický maratón. Štart bol naplánovaný o 10:00 hod. pri ihrisku. Účastníci prechádzali po hlavnej ceste na Vyšný koniec a do cieľa prechádzali okolo večierky. Príjazd pretekárov do cieľa bol od 11:30 hod. 

Návštevníkov sprevádzalo počas dňa vystúpenie ženskej rockovej skupiny Wasted Trings, občerstvenie a tombola. Poďakovanie patrí usporiadateľom úžasného podujatia ako je toto ale aj všetkým fanúšikom, ktorí povzbudzovali cyklistov popri cestách, za plotmi ale aj v samotnom cieli. 

Foto z maratónu: https://www.zonerama.com/jmphotosk/Album/5592236?fbclid=IwAR2ylzzYJHH85zURNP-70Uukxvf13fuL3ZNMvaz1hWSt896_ilgEoeWaHtw

Spoločnosť MVM, s.r.o. oznamuje občanom, že v katastrálnom území Snežnica začína vykonávať výrub stromov v ochrannom pásme, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky energetickych zariadení vo vlastníctve alebo správe SSE - distribúcia. Drevná hmota zostane ponechaná na tvare miesta k ďalšiemu spracovaniu vlastníkovi, správcovi alebo nájomcovi pozemku. 

107V nedeľu 16.06.2019 sa na ihrisku v Snežnici konala oslava Dňa otcov. Súčasťou podujatia bola aj súťaž o najchutnejší guláš, do ktorej sa zapojilo 8 súťažných družstiev. 7 členná porota určila, že najlepší guláš v VII.ročníku navarilo Družstvo Farnosť Snežnica. Na druhom mieste sa umiestnil Družstvo OŠK futbalisti - a na 3. mieste skončilo Družstvo JaMa. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť (ostatné družstvá: Prúty s.r.o.- nič pre poserov, Švagrovia, Múčkovci, Žilinčania, Hasiči). Program pokračoval priateľským zápasom medzi horným a dolným koncom obce, ktorý tradične nesie názov HORNÁ (čierne dresy) - DOLNÁ (biele dresy). V tomto roku sa z jednoznačného víťazstva radoval DOLNÝ KONIEC. Po poslednom zápase roku 2019 vedie celkovo Dolný koniec 3:2. Tešíme sa na oteckov opäť o rok.

003Od roku 2015 začal starosta obce organizovať Deň otvorených dverí na Obecnom úrade pre žiakov 5-teho ročníka. Tento nápad sa ujal a práve na Deň detí otvoril dvere na obecnom úrade žiakom Základnej školy práve pán starosta. Počas dňa si žiaci vyskúšali úlohu poslancov v zasadačke Obecného úradu, posadili sa do kresla starostu a vypočuli si čo všetko riešia pracovníci na obci. Deň otvorených dverí sa neodmysliteľne spája aj s prezentáciou našich hasičov a požiarnej zbrojnice. Deti si vyskúšali zásahové obleky hasičov a taktiež sa posadili za volant hasičského auta. Na závere deti navštívili miestny rozhlas a pozvali všetky deti na MDD. Novinkou v tomto roku bola aj návšteva žiačikov Materskej školy. Dúfame, že táto tradícia zostane zachovaná a žiaci Základnej školy nás navštívia aj o rok.